De betrokkenheid van de OR bij het opstellen van de RI&E is één van de belangrijkste mogelijkheden om invloed uit te oefenen op de arbeidsomstandigheden.
Met de RI&E-game bereidt de medezeggenschap van de SVB op zich een praktische en tegelijkertijd speelse manier voor op de komende RIE’s.
Donderdagmiddag, in het nog donkere restaurant van Hotel Zuiderduin nemen vier leden van VGWM-commissies van de SVB de duty manager een interview af. Het gaat over de BHV, over gevaarlijke stoffen, over werkdruk.
De SVB’ers nemen deel aan de RI&E-game. Een praktische manier om inzicht te krijgen in alle zaken die komen kijken bij het uitvoeren van een VGW-brede RI&E.
Binnenkort worden in de kantoren van de SVB RI&E’s uitgevoerd en de VGW-commissies willen goed voorbereid zijn om dit te kunnen begeleiden.
In de RI&E-game nemen teams het tegen elkaar op om een zo goed mogelijke (deel-)RI&E op te stellen.
Na een ochtend waarin de nadruk ligt op kennisoverdracht, gaat het in de middag al direct over het opstellen van de RI&E. De teams krijgen tips en trucs die hen in staat moeten stellen sterk voor de dag te komen.
Alle teams krijgen dezelfde basisinformatie over de organisatie van Hotel Zuiderduin. Voorafgaand aan de game hebben een aantal medewerkers van het hotel een vragenlijst ingevuld.
Gewapend met deze informatie en met een overzicht van de onderwerpen die in een ‘brede’ RI&E aan bod horen te komen, stellen de teams een lijst op van de onderwerpen die in de interviews aan de orde moeten komen.
De teams voelen de geïnterviewden soms stevig aan de tand. Sommige SVB’ers hebben jarenlange ervaring als BHV’er. Dat levert de geïnterviewde af en toe ook nieuwe inzichten op. Zo worden kaartjes uitgewisseld en stuurt een SVB’er informatie over de opzet van een medewerkertevredenheidonderzoek op.
Na de interviews volgt een rondgang. Het ene team focust op een klein deel van het grote hotel. Een tweede team bezoekt het hele complex. Een derde team kiest voor een meer thematische aanpak en besteedt met name aandacht aan BHV-aspecten.
Op verschillende plaatsen in het complex kom je groepen SVB’ers tegen die foto’s maken van zaken die verbeterd kunnen worden. Tafels voor een nooduitgang, het ontbreken van vluchtwegbewijzering, verbandmiddelen die over tijd zijn, van alles wordt een foto gemaakt en de details worden opgeschreven.
Je merkt dat de spelleiders zelf regelmatig rondgangen uitvoeren. Ze lopen rond en geven de teams af en toe hints over opvallende verbeterpunten.
De volgende ochtend wacht de teams de klus om op basis van de documentatie, de interviews en de rondgang een rapport op te stellen.
De risico’s worden op een rijtje gezet en de ernst van de risico’s wordt ingeschat.
Zo maken de teams een presentatie waarin de geconstateerde feiten, de risico’s, de prioriteit en een suggestie voor verbetering worden opgenomen.
Op het eind van de ochtend starten de presentaties. Elk team heeft een half uur om de eigen ‘RI&E’ te presenteren.
De begeleiders geven feedback op de inhoud van het rapport, het gebruik van de beschikbare informatie, de gevolgde werkwijze, de manier van presenteren en de meerwaarde die dit rapport kan hebben voor het hotel.
Uiteindelijk resulteert dit in een waardering voor het resultaat van het team.
Met als prijs een certificaat en een portie van een lokale Egmondse lekkernij gaan de winnaars naar huis. En ach, de verliezers zijn een stuk wijzer en hen smaakt de lekkernij even goed.